سر ستون  و اتصالات گلخانه

ما تولید کننده بست و اتصالات گلخانه هستیم

اتصالات گلخانه مثل بست های لامپی گلخانه  که وظیف  نصب المان به وتر و به کمان گلخانه را ایجاد میکند تولید این شرکت بوده بست و اتصالات  گلخانه نسبت به طرح گلخانه انتخاب میشوند بطور مثال بست سرتاج کمان یک سمت پنجره یا دو سمت پنجره هر کدام دارای ویژگیی خاصی هستن .

سرستون گلخانه یکی از مهمترین قطعات در ساخت گلخانه و مونتاژ گلخانه های پرتابل(پیچ و مهره ای) که از اهمیت و کاربرد ویژه ای برخوردار است،

سر ستون  گلخانه می باشد. سر ستون های تولیدی با تنوع بسیار زیاد و جهت استفاده درانواع گلخانه ها با عرض دهانه و ارتفاع متفاوت کاربرد دارند و ضمن اینکه از استحکام با لائی برخوردار هستند

در برابر رطوبت و شرایط نامساعد محیطی نیز مقاوم می باشند.

اتصالات گلخانه

در این مقاله قصد داریم از اتصالات گلخانه صحبت کنیم. بدین منظور ابتدا باید آشنایی مختصری با گلخانه پیدا کنیم تا پس از آن بتوانیم انواع اتصالات گلخانه را با هم بررسی کنیم.

به زبان ساده، گلخانه عبارت است از یک چهارچوب یا یک اسکلت که دارای پوششی قابل نفوذ نسبت به نور خورشید می‌باشد. در این چارچوب، با استفاده از کنترل عواملی همچون نور خورشید، دما، میزان دی اکسید کربن و رطوبت می‌توان محصولات مختلف را پرورش داد. از جمله تفاوت‌هایی که کاشت محصول در گلخانه با کاشت محصول در زمین زراعی دارد، می‌توان به کنترل موثرتر خسارت و عوامل نامساعد محیطی و همچنین تولید بهتر و مطلوب محصولات کشاورزی در گلخانه اشاره کرد. همچنین به علت کنترل عوامل محیطی در گلخانه، می‌توان در فصول مختلف سال اقدام به کاشت محصولات مختلف کرد.

در مورد اتصالات گلخانه باید گفت، گلخانه دارای یک چهارچوب یا یک اسکلت است که روی آن را می‌توان با نایلون یا پوشش‌های مخصوص گلخانه پوشاند اما این اتصالات در محل ارتباط نایلون‌های گلخانه و محل جاگیری پنجره‌ها و یا سایر تجهیزات گلخانه بر روی سازه مورد نظر کاربرد دارد. انواع اتصالات گلخانه می‌تواند دارای ضخامت و اشکال مختلفی باشد که در ادامه آن‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

ضخامت و اشکال مختلف اتصالات گلخانه

در این قسمت ضخامت و اشکال مختلف اتصالات گلخانه را با هم مرور می‌کنیم. این اتصالات دارای اشکال مختلفی مانند نیم دایره، یو، اچ و سایر شکل‌ها می‌باشد. ضخامت آن نیز بسته به جای مورد استفاده می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال در ستون گلخانه از انواع اتصالات گلخانه با ضخامت 8/2 و 3 میلی‌متر می‌توان استفاده کرد. در حالی که برای سایر مکان‌ها مانند سقف سازه می‌توان از انواع اتصالات گلخانه با ضخامت کمتر یعنی 1، 5/1 و 2 میلی‌متر استفاده کرد. یکی از اتصالات پر مصرفی که به علت قیمت مناسب‌تر در سازه‌های گلخانه بسیار کاربرد دارد، سازه‎‌های گالوانیزه می‌باشد که به علت تفاوت در ضخامت و وزن در دو گروه نیمه سنگین و سبک تقسیم بندی‌ می‌شوند. به طور کلی اگر بخواهیم این اتصالات ساخته شده از ورق گالوانیزه را طبقه‌بندی کنیم، به 4 گروه زیر می‌توان اشاره کرد:

 1. اتصالات گلخانه سنگین
 2. اتصالات گلخانه صنعتی
 3. اتصالات گلخانه کشاورزی
 4. اتصالات گلخانه سبک

ورق‌های گالوانیزه طی فرآیندی به نام گالوانیزاسیون آماده استفاده در صنایع مختلف می‌شوند. معمولا از روش‌های برای گالوانیزاسیون استفاده می‌شود:

 • گالوانیزاسیون سرد
 • غوطه‌وری داغ
 • اسپری نمودن
 • رنگ کردن با خاک فلز روی
 • پوشش‌دهی مکانیزه

اگر به زبانی ساده بخواهیم بگوییم مواقعی که از روش گالوانیزاسیون سرد یا سایر روش‌ها به غیر از روش غوطه‌وری داغ برای فرآوری این ورق‌ها استفاده شود، به آن‌های ورق‌های گالوانیزه سرد می‌گویند. در صورتی که اگر از روش غوطه‌وری داغ استفاده شود، این ورق‌ها را ورق‌های گالوانیزه گرم می‌نامند. روش‌های ذکر شده باعث افزایش مقاومت این ورق‌ها در مقابل زنگ زدگی خواهد شد. اتصالاتی از این نوع، دارای برچسب کارخانه تولید کننده و استاندارد تولید و همچنین سایز می‌باشد و در بسته‌بندی‌های منظم ارائه می‌شود.

مزایای استفاده از اتصالات گلخانه از نوع لوله گالوانیزه

در مورد انواع اتصالات گلخانه با لوله گالوانیزه باید گفت، برخی از افراد هنگام ساخت گلخانه از این لوله‌ها برای اتصالات گلخانه خود استفاده می‌کنند که هم دوام زیادی دارد و هم اینکه قیمت مناسبی دارد. علاوه بر این مقاومت زیادی نیز دارد. برخی از افراد از لوله‌های گالوانیزه سرد که برای اتصالات گلخانه استفاده می‌کنند. البته تعداد کمی از افراد از لوله‌های گالوانیزه سرد بدین منظور استفاده می‌کنند. تعداد بیشتری از افراد به منظور حفظ اتصالات در مقابل زنگ زدگی از ورق‌های یا لوله‌های گالوانیزه گرم استفاده می‌کنند. اما استفاده از این نوع اتصالات در تجهیز گلخانه دارای فوایدی می‌باشد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • راحتی زیاد هنگام نصب این اتصالات در گلخانه
 • سرعت زیاد هنگام نصب این اتصالات در گلخانه
 • هزینه و قیمت مناسب در صورت استفاده از این نوع اتصالات
 • مقاومت بالا در مقابل زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی
 • داشتن روکش مخصوص و در نتیجه افزایش طول عمر این اتصالات

لوله‌های گالوانیزه مورد استفاده در اتصالات گلخانه در انواع سایزها از 2/1 تا 6 اینچ تولید می‌شوند. در مورد اتصالات گلخانه از تمامی سایزها استفاده می‌شود اما سایزهای 2/1، 1 و 4/3 اینچ از جمله‌های سایزهای بسیار پرکاربرد در اتصالات گلخانه می‌باشند. زیرا این لوله‌ها به علت وزن کمتر، سبک بوده و به راحتی و با سرعت زیاد نصب می‌شوند. ناگفته نماند از سایر سایزها بسته به نظر مشتری نیز در اتصالات گلخانه استفاده می‌شود. به همین دلیل انواع سایزهای لوله گالوانیزه در کارخانه‌های کشور تولید می‌شود. در زیر تصویر لوله‌های گالوانیزه مورد استفاده در اتصالات گلخانه را مشاهده می‌کنید. همچنین یک لوله گالوانیزه گرم به طور میانگین دارای طول عمر بین 25 تا 30 سال می‌باشد. اما این طول عمر در لوله گالوانیزه‌ای که به روش سرد گالوانیزه شده؛ حداکثر به 8 سال خواهد رسید. علت این امر را می‌توان تفاوت در روش گالوانیزاسیون این دو برشمرد. لوله گالوانیزه گرم در دمایی حدود 420 درجه سانتی‌گراد، آبکاری شده و به عمل می‌آید. این درصورتی است که لوله گالوانیزه سرد در دمای کمتری فرآوری شده و در نتیجه مقاومت کمتری نسبت به عوامل نامساعد محیطی مانند زنگ زدگی از خود نشان می‌دهد. بنابراین بیشتر افراد تمایل به استفاده از لوله‌های گالوانیزه گرم در اتصالات گلخانه دارند.

استفاده از کدام نوع از لوله‌های گالوانیزه در اتصالات گلخانه به صرفه‌تر است؟

در صورتی که سرمایه کمی برای شروع دارید، استفاده از لوله‌های گالوانیزه سرد گزینه مقرون به صرفه‌تری است. همانطور که ذکر شد این لوله‌ها در محدوده دمای کمتری مورد فرآوری قرار می‌گیرند. در واقع در دمای حدود 70 درجه سانتی گراد  ، زینک را روی لوله گالوانیزه ریخته و آن‌ها را آبکاری می‌کنند. به دلیل عملیات کمتر و کوتاه‌تری که در فرآوری این نوع لوله‌ها انجام می‌شود، قیمت آن‌ها نیز مناسب است. اما دارای معایبی نیز می‌باشد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • طول عمر کمتر بین 3 تا 5 سال و حداکثر 8 سال
 • مقاومت کمتر در مقابل زنگ زدگی، ساییدگی، خوردگی و پوسیدگی

طبیعتا به علت رطوبت بالا در گلخانه استفاده از لوله‌های مقاوم در مقابل زنگ زدگی در اتصالات گلخانه ارجحیت بیشتری دارد اما توجه به قیمت آن‌ها نیز مسئله مهمی است. در صورت استفاده از لوله‌های گالوانیزه سرد در اتصالات گلخانه پس از 5 سال حتما نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید.

فروش بست لامپی 3گلخانه

قیمت بست لامپی 4گلخانه

تولید بست لامپی5گلخانه

فروش بست لامپی 6گلخانه

فروش سرستون گلخانه

بست ترکیبی بازو به ریل گلخانه

بست 8*8یکطرفه گلخانه

بست قوطی 8*8گلخانه

بست سرتاج یک سمت پنجره گلخانه

بست سرتاج دو سمت پنجره گلخانه

بست اکسل محور گلخانه

بست رابط داخلی اچ گلخانه

بست رابط بیرونی اچ گلخانه

بست رابط  کوچک اچ گلخانه

بست سفکن 6گلخانه

بست سفکن 5 گلخانه

بست سفکن 4گلخانه

زوار ده سانت گلخانه

سرسفکن گلخانه

بست7*7 یکطرفه گلخانه

بست قوطی 7*7 گلخانه

لاکینگ فنر گلخانه

پروفیل اچ گلخانه

پروفیل C گلخانه

پروفیل امگا گلخانه

بست ال و اف گلخانه

سرستون طرح اسپانیای گلخانه

سرستون طرح ایرانی گلخانه

لوله گلخانه

اتصالات گلخانه

بست قائم گلخانه

بست سدل 6 گلخانه

بست پل 6 گلخانه

بست پل 5گلخانه

بست پل 4 گلخانه

بست پل 3گلخانه

بست سدل 8*8

 

بست واتصالات گلخانه

اجزا  یک گلخانه اسپانیای مقاوم  بست و اتصالات گلخانه  و سرستون های استفاده شده در آن از اهمیت بالایی برخوردار میباشد، 30درصد از  سازه  گلخانه  اتصالات گلخانه است.

تیپ و مدل سازه های گلخانه به چند بخش تویصف میشود یکی  از نکات تیپ  سازی گلخانه نوع بست واتصالات  بکار رفت در سازه گلخانه مبیاشد .

سازه گلخانه، از متصل شدن بست و اتصالات گلخانه ساخته میشود،  بخش­های مهم سازه گلخانه .  پوشش سازه هست که  پلی کربنات یا نایلون گلخانه  UVدار استفاده می­شود، نحوه ساخت گلخانه بسیار مهم  است. بانبودن  بست و اتصالات  گلخانه و سرستون گلخانه  احداث گلخانه امکان پذیر نیست

گلخانه ها تیپ متفاوتی دارند و هرچه طول و عرض  گلخانه بزرگتر باشد، در نوع  انتخاب  بست و اتصالات دقت بیشتر انجام دهیم.

 

سرستون گلخانه یکی از مهمترین اتصالات گلخانه میباشد میتوان به سرستون ایرانی و سرستون اسپانیایی اشاره کرد بست سرستون متصل کردن ستون گلخانه به کمان گلخانه و وتر گلخانه میباشد

سرستون گلخانه در چند مدل طراحی و تولید میشود که ضخامت ورق بکار رفت در نوع انتخاب یک امر مهم است .

سرستون ها در ضخامت 2میل و 2.5میل تولید و طراحی میشوند .

سرستون ها گلخانه  به دوبخش تعریف میشوند سرستون کناری گلخانه و سرستون میانی گلخانه در دیوار های کناری گلخانه از سرستون کناری در موقع  نصب گلخانه استفاده میشود و سرستون میانی گلخانه در ستون های میانی در موقع احداث گلخانه نصب میشوند.

ابرو گلخانه یا ناودانی گلخانه زمانی روی سازه نصب مشوند که سرستونها در سازه گلخانه نصب شده باشند  .ناودانی گلخانه هم از دو بخش تولید میشود بخش اول ناودانی کناری و بخش دوم ناودانی میانی به همان علت که در دیوار های کناری از سرستون کناری مورد استفاده قراردادیم و در ستون های میانی  از سرستون میانی گلخانه زمان احداث گلخانه استفاده کردیم.

 

 

تجهیزات گلخانه

برای داشتن گلخانه مقاوم در شرایط اقلیم های متفاوت سعی کنید از تجهیزات و اتصالات

که مقاومت بیشتری دارن استفاده نمایم .

تمامی اتصالات گلخانه از ورق گالوانیزه گرم تولید شده است.

 

انواع اتصالات گلخانه‌ای

ضخامت اتصالات گلخانه‌  که در قسمت بالا توضیح دادیم هر کدام داری ویژگی خاصی هستن باید توجه داشته باشیم که سرستونهای  گلخانه از ضخامت بیشتر بر خوردار باشند.

طراحی ساخت گلخانه از سازه های سبک و سنگین  تولید و نصب میشوند که نوع اتصالات ان هم متفاوت میباشد

نوع انتخاب  اتصالات گالوانیزه گلخانه‌ای مقاومت و طول و عمر سازه بیشتر میکند در برابر شرایط اقلیمی گلخانه که دارای گرما و سرما و رطوبت است.

به دلیل اینکه گلخانه دارای شرایط رطوبتی هست جهت مقاوم کردن اتصالات گلخانه باید از ورق گالوانیزه گرم زمان تولید اتصالات استفاده کرد.

 

 

بست گلخانه

 

یکی دیگر ازاتصالات مهم در ساخت گلخانه بست گلخانه است، که  باعث نصب  سازه گلخانه میشود.

 

متصل شدن لوله های مونتاژ شده گلخانه بدون بست های لامپی امکان پذیر نیست

بست های لامپی گلخانه در چند سایز تولید مشوند .

بست لامپی 6

بست لامپی 5

بست لامپی 4

بست لامپی 3

بست لامپی 2.5

بست و اتصالات گلخانه همانطوری که توضیح دادیم جهت اتصالات سازه گلخانه ساخته شدن بست لامپی جهت نصب لوله کمان گلخانه به لوله المان گلخانه به لوله وتر گلخانه بیشترین مصرف را دارن مثال اگر از لوله نمره 6 جهت کمان  استفاده کردیم  باید از بست لامپی 6 استفاده کنیم و همینطور اگر وتر گلخانه لوله نمره 4 بود از بست لامپی 4 استفاده میکنیم تمامی بست لامپی گلخانه از نوع ورق گالوانیزه گرم  استفاده میشود .

بست های لامپی بیشتر از ورق 2میل تولید میشود.

قیمت بست و اتصالات گلخانه به جهت سایز و طول و ضخامت  ورق استفاده شده هر کدام قیمت مشخصی دارن به طور مثال ورق بست لامپی 6 با عرض 4سانت به طول 25سانت با ضخامت 2میل حدود 6500تومان است و بست لامپی گلخانه با عرض 4سانت و طول ورق 17سانت حدود قیمت 4500تومان است.

فروش بست واتصالات گلخانه به صورت کلیویی نیست در قالب تعداد و شمارش بست ها انجام میشود در فروش بست و اتصالات گلخانه حتما از فروشنده ضخامت و گستردگی ورق باید سوال کرد .

فروش بست و اتصالات گلخانه جهت ارسال به مقصد مشتری در بسته بندی در داخل گونی در صورتی که بستهای در ابعاد کوچک باشن زمانی که فروش اتصالات در ابعاد بزرگتری باشن در قالب پالت های مخصوص قابل انتقال هستن.

در روز های اینده سعی میکنیم مطلب و کلیپ های تولید بست واتصالات   بیشتری در وب سایت قرار بدیم و همینطور سعی بر این داریم به معرفی تمامی بست و اتصالات گلخانه در ادامه به صورت سر تیتر اسم تمامی بست های تولید درج میکنیم و در روز های اتی بیشتر از نوع استفاده وانتخاب بست واتصالات در سازه گلخانه صحبت میکنیم همینطور مدل فروش بست واتصالات و قیمت بست واتصالت  گلخانه توضیح بیشتری میدیم .

بست های لامپی گلخانه که توضیح کمی دادیم از ضخامت ورق  . طول و عرض ورق گالوانیزه گرم و نحوه قیمت گذاری و فروش بست واتصالات گلخانه درشرکت گل سبز فرداد میثاق با ما همراه باشید.

 

بست سفکن گلخانه که شامل

بست سفکن 6 گلخانه

بست سفکن 5 گلخانه

بست سفکن4 گلخانه

بست قوطی گلخانه که شامل

بست قوطی 8*8یکطرفه یا بست A80هم گفته میشود

بست قوطی 7*7یکطرفه یا بست A70هم گفته میشود

بست قوطی دور ستون گلخانه

بست قوطی 8*8 دوطرفه گلخانه

بست قوطی 7*7دوطرفه گلخانه

بست قوطی 6*6 دو طرفه گلخانه

بست بادند کا گلخانه

بست پل گلخانه که شامل

بست پل6 گلخانه

بست پل5 گلخانه

بست پل4 گلخانه

بست پل 3گلخانه

 

بست سر بازو پنجر گلخانه پروفیل 30*40 یا پروفیل 30*50که شامل

بست پارویی  گلخانه

بست پروانه ای یا بست سربازو پنجره

 

بست های رابط پروفیل های اچ گلخانه یا پروفیل امگا گلخانه

 

بست رابط داخلی اچ  گلخانه

بست رابط داخلی امگا گلخانه

بست رابط بیرونی اچ گلخانه

بست رابط بیرونی امگا گلخانه

بست رابط کوچک یا واشر اسکورات گلخانه

 

بست مهار کمان به ستون فرعی گلخانه که شامل

بست نعل اسبی گلخانه

بست یو گلخانه

 

بست سرستون گلخانه در قسمت بالا توضیح دادیم

سرستون یکطرفه گلخانه ایرانی  یا سرستون کناری گلخانه

سرستون دو طرف گلخانه ایرانی یا سرستون میانی گلخانه

سرستون دو طرف گلخانه اسپانیایی یا سرستون میانی گلخانه

سرستون یکطرفه گلخانه اسپانیایی یا سرستون کناری گلخانه

 

بست واتصالات دریچه سقفی گلخانه که شامل

بست راک و پینیون گلخانه

ریل و چرخ دننده گلخانه

بست ترکیبی باز به ریل گلخانه

بست ترکیبی دوبل بازو به ریل گلخانه

بست ال و اف گلخانه

بست اکسل گلخانه یا همان بست یقه ای گلخانه

 

بستهای مهار لوله های سقف بر روی کمان گلخانه که شامل

بست سرتاج یک سمت پنجره گلخانه یا بست لولا یک سمت پنجره گلخانه

بست سرتاج دو سمت پنجره گلخانه یا بست لولا دو  سمت پنجره گلخانه

بست قائم گلخانه  با بست سقفی قائم گلخانه

 

بست و اتصالات سدل گلخانه که شامل

بست سدل 6

بست سدل 5

بست سدل 8*8 یا سدل A80

بست سدل 7*7 یا سدل A70

بست مهار نایلون در سازه ایرانی

بست زه ده سانت

بست زه 3متری الومنیوم

 

پروفیل های گلخانه مهار کننده نایلون گلخانه

پروفیل امگا گلخانه جهت نصب و قرار گرفتن نایلون بر روی سازه گلخانه

 

پروفیل اچ گلخانه جهت نصب و قرار گرفتن نایلون بر روی سازه گلخانه

پروفیل لاکینگ گلخانه جهت نصب و قرار گرفتن نایلون بر روی سازه گلخانه یا کانال لاکینگ گلخانه

فنر روکشدار گلخانه

این موارد ذکر شده بخشی از اتصالات  گلخانه جهت نصب و راه اندازی گلخانه ها میباشند

همانطوری که در قسمت بالا توضیح دادیم سعی بر این داریم از تمامی بست و اتصالات  و نوع محل قرار گیری در سازه گلخانه توضیح بیشتر و دهیم  جهت انتخاب دربهتر شما زمان خرید اتصالات و فروش اتصالات توسط شرکت گل سبز فرداد میثاق.