021-66565060 09129574089

جهت ارتباط میتوانید با شماره تلفن ما در تماس باشید

آدرس

تهران – بلوار کشاورز – بین خیابان جمالزاده شمالی و کارگر شمالی – پلاک 342 – طبقه 5 – واحد 1۷

احداث گلخانه

امروزه همه جا صحبت از روش های مدرن پرورش محصولات کشاورزی است. شاید بخواهید وارد حرفه کشاورزی شوید یا یک باغ یا گلخانه قدیمی را تبدیل به نوع مدرن و پربازده تبدیل کنید. اما سوال اینجاست نقش یک شرکت گلخانه ساز در این میان تا چه حد موثر و پررنگ است؟ برای احداث گلخانه چه فاکتورهایی باید تشخیص دارد؟ در ادامه بیشتر در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

نقش یک شرکت گلخانه ساز در بازده اقتصادی گلخانه شما

امروزه همه جا صحبت از روش های مدرن پرورش گل و گیاه و محصولات کشاورزی است. سازه های جدید،  تجهیزات مدرن، نیاز روزافزون به افزایش عملکرد در واحد سطح و نرخ بازگشت سرمایه همه و همه از عواملی هستند که احداث گلخانه را به حرفه ای پیچیده و تخصصی تبدیل کرده است. مسلما با یک مراجعه سریع به اینترنت همه ما می توانیم اطلاعات مفصلی را درباره به روزترین تجهیزات، فناوری ها و طرح ها در این زمینه بدست بیاوریم، حتی راهنماهای گام به گام و کاملی هم در زمینه گلخانه سازی از انتخاب زمین تا کاشت اولین محصول وجود دارد. حالا سوالی که پیش می آید این است که در این شرایط اقتصادی و با این نوسان مداوم قیمت ها چقدر ضروری است که هزینه ای هم برای پیمانکار و شرکت گلخانه ساز کنار بگذاریم و اینکه آیا نمی شود با کمی تلاش و تحقیق این کار را خودمان انجام داده و هزینه این کار را برای سایر موارد مهم هزینه کنیم؟ واقعا یک شرکت گلخانه ساز دقیقا چه کاری می تواند برای ما انجام دهد؟ در این مطلب ما قصد داریم از اهمیت و بلکه ضرورت وجود یک شرکت گلخانه ساز در طراحی و اجرای پروژه شما بگوییم و در مورد فاکتورهای لازم در انتخاب بهترین شرکت گلخانه ساز با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

احداث گلخانه: از ایده آل تا واقعیت

همه ما به دنبال اجرای بهترین هستیم. کمال طلبی خصلت همه انسان هاست. تنها عامل محدود کننده از نظر بسیاری از افراد بودجه است. اما مسائل مهم دیگری نیز در میان هستند، انتخاب طرح مورد نظرمان و میزان سرمایه گذاری اولیه فقط و فقط به وزن جیب ما مربوط نمی شود!! بگذارید جور دیگری بگویم شما همیشه نمی توانید انتظار داشته باشید که با بیشترین میزان سرمایه گذاری بالاترین عملکرد بالقوه را بدست خواهید آورد. در واقع طرح شما بستگی بسیار زیادی با آب و هوا و شرایط محل، نوع محصول مورد نظر و عواملی از این دست دارد. مثلا گلخانه سازی فوق پیشرفته با پوشش شیشه دو جداره برای کاشت خیار یا نصب سیستم پد اند فن برای احداث گلخانه در یک منطقه سردسیری کمی غیرمنطقی به نظر می رسد. گاهی می بینیم یک گلخانه چوب و پلاستیک موز در منطقه ای مانند رشت، برخلاف نظر تمام مهندسین به درآمدزایی مشغول است. برای کسب بازده بالا باید همه جوانب را در نظر بگیرید. یک شرکت گلخانه ساز به خوبی می تواند بازده اقتصادی هر طرحی را با توجه به پیش بینی درآمد سالیانه، نیازهای منطقه، مدت زمان استهلاک سرمایه های ثابت و مواردی از این دست محاسبه کرده و بهترین را به شما پیشنهاد دهد.

احداث گلخانه: از ایده تا اجرا

وقتی مشاوران شرکت گلخانه ساز بهترین طرح را به شما پیشنهاد دادند. الان زمان اجرای آن فرا رسیده است. مسلما برای گلخانه سازی نیاز به نیروی متخصص دارید. علاوه بر این کارگران شما اگر تجربه کار در این زمینه را داشته باشند، تا حد زیادی از اتلاف زمان، نیرو و مواد اولیه جلوگیری می کنید. از طرفی اگر با تولید کنندگان لوازم و تجهیزات آشنایی داشته باشید، امکان خرید جنس با کیفیت و با قیمت مناسب بسیار بالاتر است. این علتی است که یک شرکت گلخانه ساز می تواند کار شما را با کیفیت بالاتر، در زمان کمتر و حتی با قیمتی مناسب تر از محاسبات خودتان به شما تحویل دهد.

گلخانه سازی: تخصصی و به روز

ما در عصر اطلاعات قرار داریم. محصولات جدید، کاتالوگ های تخصصی، سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی از هر سو ما را احاطه کرده اند. دیگر نمی توانیم بگوییم نمی شود از فناوری های جدید با خبر شد، ولی مساله مهم، غربالگری این اطلاعات در دهکده جهانی و جدا کردن اخبار از شایعات است. یک شرکت گلخانه ساز به خوبی و با در اختیار داشتن نیروهای متخصص توانایی کسب اطلاعات، تشخیص و طبقه بندی آنها را داشته و فایل کاملی از تجهیزات مدرن، برندهای معتبر، روش های جدید و بعضا مقرون به صرفه تر احداث و بهره برداری در اختیار شما قرار می دهد. گلخانه سازی هم مانند هر رشته دیگری لحظه به لحظه در حال پیشرفت است، یکی از مزیت های بستن قرارداد با یک شرکت گلخانه ساز خوب کسب اطلاعات جامع و به روز و مشاوره گرفتن درباره تجهیزات و فناوری های مدرن روز است.

احداث گلخانه: فناوری و زندگی

بگذارید کمی بیشتر در معنای واژه گلخانه دقیق شویم؛ خانه گل و گیاه یعنی محل زندگی یک موجود زنده. این مساله بسیار قابل تامل است. خانه یک سازه است و آماده سازی آن قوانین خاص و بعضا خشک خودش را دارد، از طرف دیگر گیاه یک موجود زنده است و پرورش آن در واقع یک کار تعاملی و انعطاف پذیر است. گلخانه سازی با احداث کارخانه فرق دارد، یک شرکت گلخانه ساز در احداث گلخانه هر دو جنبه علوم مهندسی و علوم زیستی را در نظر می گیرد. مثلا طراحی دریچه اکسیژن یک کوره با محاسبه ساده میزان مواد سوختی و اکسیژن مورد نیاز آن انجام می شود، اما دریچه تهویه گلخانه به فصل، حجم گیاهان موجود، میزان نور طبیعی و مصنوعی گلخانه، میزان دی اکسید کربن و عوامل بسیار متنوع دیگری بستگی دارد که گاهی خلاف یکدیگر عمل کرده و می توانند کلیه محاسبات را به هم بریزند. برای گلخانه سازی به همکاری میان رشته ای متخصصین علوم مختلف نیاز داریم. یک شرکت گلخانه ساز تیم مجربی از متخصصان زبده در اختیار دارد، این افراد با همکاری یکدیگر گلخانه را طراحی و اجرا کرده و تمامی موارد مهم در طراحی سازه و نیازهای زیستی گیاهان را در نظر می گیرند و به این شکل از بروز دردسرهای بعدی ناشی از عدم محاسبات درست شما را نجات می دهند.

گلخانه سازی: تجربه تا تخصص

شاید بتوان علم را هم نوعی انتقال تجربه بین افراد متخصص دانست. با این حال نمی توانیم بگوییم پس از طی دوره های دانشگاهی حتی در بهترین مراکز آموزشی و با بیشترین میزان تلاش در یادگیری، باز هم از مزایای تجربه اندوزی بی نیاز هستیم. وقتی کسی در زمینه ای کار عملی انجام می دهد، گاهی وقت ها اطلاعاتی را کسب می کند که در عین سادگی بسیار حیاتی هستند. دوستی می گفت پس از کار زیاد و هزینه بالا در ساخت گلخانه در یک منطقه بیابانی با آب دارای EC بالا که برای آب مصرفی گلخانه هم نیاز به نمک زدایی داشت، متوجه شدیم که سیستم پد اند فن (که به نظرمان با طراحی سیستم گردش آب بسیار کارا و مقرون به صرفه طراحیش کرده بودیم) یک اشکال ظاهرا ساده دارد که در کل برنامه ریزی های ما دردسر ایجاد کرد و آن هم این بود که آب شور بعد از چند دور گردش روی پدها رسوب می داد و چون املاح خیلی زیادی داشت عملا پد را غیر قابل استفاده می کرد!!! این قبیل اتفاقات صرف نظر از جنبه دردسرسازش تجربیات بسیار خوبی به همراه دارد. یک شرکت گلخانه ساز این تجربیات را در طی کار و بعضا با هزینه های بالا بدست می آورد و با یک قرارداد ساده آن را در اختیار شما می گذارد.

شرکت گلخانه ساز : با چه کسی قرارداد ببندم؟

با توجه به فراوانی گزینه های پیش رو و میزان بالای رقابت، انتخاب بهترین شرکت گلخانه ساز از میان گزینه های موجود کار مشکلی است. مسلما نشانه هایی وجود دارد که بتوانید بفهمید آیا شرکت گلخانه ساز مورد نظر شما توانایی لازم برای اجرای پروژه را دارد یا خیر. با توجه به مطالب گفته شده در بالا یک شرکت گلخانه ساز خوب در درجه اول یک تیم مشاوره زبده دارد، داده های دقیق و جامعی از روش ها و تجهیزات مدرن در اختیار داشته، حتما با چند شرکت گلخانه ساز خارجی همکاری داشته یا در تماس است. تیم اجرایی آن از متخصصین چند رشته تشکیل شده و پروژه های در دست احداث زیادی دارد. در عین حال داشتن مجوز و تاییدیه های داخلی و خارجی در زمینه گلخانه سازی نیز از جمله مزیت های یک شرکت گلخانه ساز خوب است که نباید به آن بی اعتنایی کنید.

 

Call Now Button