فن گلخانه

یکی از مزایای رشد در گلخانه این است که تولید کنندگان می توانند عواملی مانند آب و هوای نامساعد را کنترل کرده و اکثر آفات را از بین ببرند ، این در حالی است که از نور طبیعی خورشید و نیز بهره مند می شوند. با این وجود تولیدکنندگان گلخانه تهویه را ضروری می دانند به این دلیل که میزان رطوبت و نور و گرما و سرما در هر گلخانه دارای اهمیت زیادی برای رشد گیاهان متفاوت است. تهویه گلخانه نیز یکی از تجهیزات برای تهویه مطبوع گلخانه ها است که مزیت های زیادی برای هر نوع گلخانه ای دارد. تبادل هوای منظم باعث می شود که محصولات بتوانند رشد کرده و دامنه دمایی سالم را تجربه کنند. روش ها ، ابزارها و تاکتیک های مختلفی وجود دارد که تولیدکنندگان برای دستیابی به تهویه مناسب استفاده می کنند ، اما در بهترین کارکرد اغلب از ترکیبی از تهویه منفعل و فعال استفاده می شود.

اهمیت نصب یک سیستم فن گلخانه:

یک گلخانه برای تأمین تهویه مورد نیاز به سرعت باد در جایی بین دو تا سه مایل در ساعت نیاز دارد. روزهای زیادی در سال وجود دارد که باید تهویه و خنکی موردنظر را وارد گلخانه ها کرد. برای مقابله با گرما ، گلخانه  به یک سیستم خنک کننده فعال و خوب طراحی شده نیاز دارد که به ان فن گلخانه گفته می شود. خنک کننده فعال  برای ایجاد تبادل هوا به ابزارهای مکانیکی مانند فن تهویه گلخانه و کولرهای تبخیری نیاز دارد. این ابزارها با برق کار می کنند . بنابراین داشتن یک سیستم غیرفعال که بتواند هزینه های موجود را کاهش دهد بسیار مهم است. بهترین قسمت تهویه فعال این است که کنترل دقیق آب و هوایی را با فن گلخانه تضمین می کند ، و این سیستم یک عامل مهم در ایجاد آب و هوای کنترل شده ایده آل است.

تهویه گلخانه دارای طرفداران زیادی در بین تولیدکنندگان است و بسیار کارآمد است. یکی از تجهیزات غالباً نادیده گرفته شده ، دیواره خنک کننده تبخیری در فن گلخانه است. به ویژه برای آب و هوای گرم عالی است زیرا می تواند هوای تازه را وارد کند و در عین حال محیط رشد را به طور قابل توجهی خنک کند. این سیستم هوا را از طریق یک بالشتک مرطوب می کشد و سپس فن ها هوای خنک و مرطوب را پخش می کنند. دیواره های خنک کننده تبخیری به همراه فن گلخانه به راحتی می توانند دما را تا 20 درجه فارنهایت کاهش دهد ، و همچنین می توانند میزان مصرفی آب را نیز کاهش دهد.

چرا فن گلخانه :

فن سبب می شود که هوای خروجی و ورودی با همدیگر تبادل پیدا کند و سبب متعادل شدن هوای درونی گلخانه ها خواهد شد، هم چنین سبب می شود که گیاهان به شکل موثرتری فتوسنتز انجام دهند، فن گلخانه ای اصلی ترین کاری که انجام می دهد خنک کردن گلخانه است و فضای گلخانه را مرطوب نگه می دارد، هم چنین با خنک نگه داشتن گلخانه ها سبب می شود که گیاهان کمتر بیمار شده و آسیب نبینند.

انواع فن گلخانه:

خنک کردن گلخانه ها و تأمین هوای تازه گیاهان از مهمترین کارکردهای تجهیزات تهویه گلخانه مانند فن اگزوست ، پنکه های تهویه گلخانه ، کولرهای تبخیری است.

  • فن گلخانه اگزاست
  • فن گلخانه سیرکوله
  • فن اگزاست گلخانه:این نوع فن گلخانه دارای یک سیستم است که از پد و یک فن تشکیل شده است. اندازه دقیق این فن 100 و 140 است. بیشتر از اندازه 140 استفاده می شود.به این نوع فن البته به دلیلی قدرت مکندگی خوب فن مکنده نیز گفته می شود. این فن هوای گرم را می کشد و سپس هوا را به خارج انتقال می دهد. مکان نصب این نوع فن، روی دیواره های گلخانه است و باید پشت به باد آنها را نصب کرد. این نوع فن از موتوری استفاده می کند که 1400 دور می تواند بچرخد البته این نوع سه فاز این نوع فن گلخانه اگزوست است و در نوع تک فاز دور موتور کمتر است، این نوع فن در حدود 42000 متر مکعب در ساعت می تواند به انتقال هوای ورودی و خروجی ادامه دهد. این نوع فن دارای دو نوع دمپر است که یکی از نوع خودکار بوده ودیگری دمپری است که گریز از مرکز است.ویژگی های فن اگزوست:فن گلخانه اگزاست از 6 پره تشکیل شده است که این نوع پره ها معمولا از نوع جنس استیل است و ضخامت انها در حدود دو میلی متر بوده که لرزش کمی را ایجاد می کند،این نوع فن دارای اتصالاتی است که معمولا از نوع فلز است بنابراین معمولا زنگ نمی زند و به همین دلیل است که دارای تحمل و بدنه بسیار مقاومی است.دمپرها معمولا دارای ضخامتی در حدود 8 میلی متر هستند، جنس آنها معمولا گالوانیزه است. این نوع فن دارای یک دستگیره است که از جنس پلاستیک بوده و برای انتقال فن بسیار مناسب است. این نوع فن از دو موتور تشکیل شده است.از بلبرینگ یا جنسی بسیار عالی تشکیل شده است که دوام بسیار زیادی دارد.این نوع فن گلخانه دارای یک پروانه است که طول آن در حدود 127cm است.فن سیرکوله:این نوع فن دارای شکلی دایره مانند است که محل نصب ان در زیر سقف گلخانه است و بیشتر برای بیرون بردن هوا نصب می شود، معمولا نوعی از فن است که تنها برای گلخانه استفاده نمی شود و در برخی موارد ان را جت فن نیز می نامند، این نوف فن جالب است که اصلا لرزشی ندارد و برای تغییرات آب و هوایی بسیار عالی عمل می کند و رطوبت درونی گلخانه را حفظ می کند. ضخامت و قطر این نوع فن گلخانه تقریبا بین 40 تا 60 سانتی متر بوده و انتقال هوا را در حدود 4200 متر به طور کامل جابجایی هوا دارد، دارای پره هایی 3 تا 9 پره ای است، و از دو موتور تک فاز و هم چنین سه فاز نیز در این نوع تهویه گلخانه استفاده می شود و این نوع فن دارای قدرت بالا و مقاومت بسیار خوبی است، هم چنین از نوع فن هایی است که برای مرغداری ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

فن اگزاست ۱۴۰*۱۴۰ مخصوص گلخانه و مرغداری

فن ۱۴۰  سانتی متر جهت تخلیه هوای گلخانه  از جمله پرکاربرد ترین های اگزاست می باشد که جهت و سرمایش سالن های مانند گلخانه و مرغداری مورد استفاده قرار میگیرد. . این فن مجهز به دمپر بوده و به صورت دو دور برای فصول گرم و سرد سال طراحی گریده است.مشخصات فنی دقیق هواکش ۱۴۰*۱۴۰ سانتی متری را می توانید در پایین مشاهده نمایید

مشخصات فنی فن ۱۴۰*۱۴۰

قدرت تخلیه

: ۳۴۰۰۰ متر مکعب در ساعت

دور پروانه :

۶۰۰ و ۴۰۰ دور در دقیقه قابل تنظیم بدون نیاز به اینویتور

قطر پروانه :

۱۱۸ سانتی متر

نوع بلبرینگ:

ژاپنی

نوع موتور:

موتوژن تبریز

قدرت موتور

: دو اسب بخار سه فاز

ابعاد قاب فن:

۱۴۰*۱۴۰ سانتی متر

نوع بدنه:

پرسی

جنس پروانه:

استیل استنلس

جنس بدنه:

گالوانیزه با پوشش رنگ کوره ای از نوع ضد خش

نوع دمپر:

کرکره ای با قابلیت بسته شدن بالا فاصله بعد از خاموش شدن فن

جنس دمپر:

گالوانیزه روسی کاملا ضد زنگ

فن اگزاست ۱۴۰*۱۴۰ مخصوص گلخانه ومرغداری

 فن سیرکوله کار اصلی فن سیرکوله، یکسان سازی دما و رطوبت همچنین اکسیژن و دی اکسید کربن در سالن های گلخانه و مرغداری میباشد.

فن سیرکوله سایز ۴۰-۵۰-۶۰-سانتیمتر باقدرت جابجائی بیش از۴۴۰۰ متر مکعب در ساعت  ، تکفاز, سه فاز،  بدنه استنلس استیل . پروانه استیل و یا گالوانیزه جهت تولید ملی تولید داخل میباشد. استفاده از فن های سیرکوله در گلخانه ها و سالنهای مرغداری  توسط کارشناسان توصیه میشود زیرا باعث جابجائی هوا در این مکانها شده و از تجمع هوای گرم  در بالای سالنها در زمستان جلوگیری مینماید وباتوجه به انتقال هوای گرم از بالای سالنها به پائین آن ، باعث صرفه جوئی در مصرف سوخت میشود و همچنین با جلوگیری از تجمع رطوبت در یک نقطه ، باعث یکنواختی دما و رطوبت در تمامی نقاط شده واز شیوع بیماریهای قارچی جلوگیری مینماید

فن سیرکوله و یا جت فن گلخانه و مرغداری

در گلخانه و مرغداری های با طول زیاد برای انتقال گرما و یا سرما همچنین انتقال اکسیژن و دی اکسید کربن از جت فن و یا به اصلاح فن سیرکوله استفاده میشود.فن سیرکوله نقش بسیار مهمی در یکسان سازی دما و رطوبت و گازهای اکسیژن و دی اکسید کربن در محیط دارد.فن سیرکوله دارای یک بدنه استوانه ای شکل و یک پروانه شش پر با یک دینام دمنده می باشد. انواع جدید و پیشرفته تر فن سیر کوله دارای لبه های پرسی می باشد که راندمان کاری را تا حد قابل توجه ای افزایش می دهد

شرکت گل سبز فرداد میثاق (با نام تجاری گل سبز میثاق) با بهره گیری از تخصص و تجربه کارشناسان ایرانی ، اسپانیایی و هلندی بخش تولیدات گلخانه ای افتخار دارد با ارایه خدمات فنی و مهندسی به شرح زیر در خدمت تولید کنندکان و کشاورزان عزیز باشد.

اجرای کلید تحویل پروژه های تولید محصولات گلخانه ای شامل سبزی ها : خیار ، گوجه فرنگی و فلفل ، گیاهان زینتی : انواع گل های شاخه بریده رز، آنتوریوم ، ژربرا و .. و میوه ها: توت فرنگی.

طراحی و تجهیز گلخانه در موارد آبیاری قطره ای ، سیستم های گرمایش گلخانه ، سیستم هیتربخاری گلخانه. سرمایش گلخانه ، فن و پد گلخانه ، پرده های انرژی سیوینگ و کنترل انرژی گلخانه ، دستگاه های کنترل اقلیم و آبیاری و کلیه موارد درخواستی

واحد تحقیق و توسعه شرکت آماده ارایه خدمات فنی و مهندسی و نوآوری های جدید صنعت گلخانه ای درزمینه سازه و تجهیزات و مدیریت انواع محصولات گلخانه ای است.

شرکت گل سبز فرداد میثاق مجری انواع سازه و تجهیزات گرمایشی، سرمایشی، سیستم های آبیاری و تغذیه گیاهی، سایه انداز، توری های ضد حشره استاندارد و کنترل محیط و اقلیم ….ارایه می نماید.