قیمت  فن140 گلخانه ای

موارد  استفاده  این محصول می توان به فن و پد گلخانه، فن مرغداری، فن آکسیال و فن اگزاست اشاره نمود

انواه فن گلخانه قابل ارائه در شرکت گل سبز میثاق

فن گلخانه 100*100

فن گلخانه 140*140

فن گلخانه سایز 60

فن گلخانه سایز 70

فن گلخانه سایز 80

مشخصات فنی فن گلخانه

فن تهویه گلخانه یا فن مرغداری

 فن140 گلخانه ای به دستگاهی گفته می شود که هوا را به جریان می اندازد

فن گلخانه

فن گلخانه ای، فن آکسیال، فن اگزاست

 

تهویه فن  به معنی چرخش  هوای داخل گلخانه توسط نیروی باد و جابه جایی هوا است. در بعضی از روز های فصل بهار و پاییز و در تمام روز های فصل تابستان هوای داخل گلخانه به شدت گرم می شود و اگر به موقع تهویه انجام نگیرد، رشد و باردهی محصول بوته ها کاهش خواهد یافت. دمای ایده آل برای یک گلخانه بین 10 الی 22 درجه سانتی گراد است. در صورت بالا رفتن دما، رشد و حتی دوام و بقای گیاهان در خطر هستند. علاوه بر این رشد آفات گیاهی و تکثیر آن ها افزایش می یابد. امروزه در گلخانه ها و حتی مرغداری ها از فن استفاده می شود. به طور مبنا هر فن گلخانه ای باید بتواند در هر دقیقه تمام هوای سالن را خارج کند.

اهداف تهویه گلخانه

تبادل هوای داخل و خارج گلخانه

تأمین دی اکسید کربن لازم برای فتوسنتز گیاه

کاهش دما و خنک کردن محیط  گلخانه

گلخانه    متعادل کردن رطوبت

گلخانه ای  کاهش آفات و بیماری ها

انواع فن گلخانه ای و هواکش گلخانه

فن گلخانه ای و هواکش گلخانه بر 2 نوع می باشد.

هواکش یا فن های گلخانه ای معمولا اگزاست فن می باشد که درسایز  های فن 100 و فن 140 ارائه می گردد. فن 140 یا فن گلخانه دارای یک موتور سه فاز یا تک فاز و پره هایی از جنس استیل 6پر می باشد.فن گلخانه ای با ظرفیت 42000 متر مکعب تهویه هوا ارائه می گردد. فن آکسیال دارای دو نوع دمپر اتوماتیک و دمپر گریز از مرکز می باشد.

 

فن سیرکوله  گلخانه که درسایز های قطر 60.قطر 50.قطر40تولید میشود  زیر سقف گلخانه نصب می گردد و دارای فن سیرکوله و جت فن گلخانه ای می باشد. فن مرغداری نیز همانند فن گلخانه ای جهت تهویه و خارج کردن هوای سالن استفاده می گردد. فن سیرکوله با محیط بیرون در ارتباط نیست. گلخانه ای فاقد لرزش می باشد.

 

فن اگزاست گلخانه

 

فن اگزاست گلخانه جهت  سیستم فن و پد گلخانه است فن تهویه گلخانه اگزاست در سایز های 100 و 140 ارائه می گردد. اما بیشترین و پر کاربردترین آن ها فن 140 است. فن اگزاست که به آن فن مکنده نیز می گویند هوای گرم گلخانه را می مکد و به بیرون گلخانه هدایت می کند. برای هدایت گرما و سرما استفاده می شود. فن 140 یا فن 100 با استفاده از فرمان ترموستات محیطی شروع به کار می کند، و به محض رسیدن دما به مقدار تعیین شده خاموش می شود. فن 140 هوا را به طور یکسان از خود عبود می دهد در نتیجه فضای داخل گلخانه خیلی سرد یا خیلی گرم نمی شود. این فن گلخانه ای روی دیوار ها و معمولاً پشت به باد نصب می شود. فن های گلخانه اگزاست دارای موتور سه فاز 1400 دور می باشد، که این موتور به سفارش مشتری می تواند تک فاز نیز باشد. تیغه های پره فن اگزاست گلخانه از جنس استیل یا پلیمری سخت می باشد. قدرت جابجای هوای فن اگزاست گلخانه 42000 متر مکعب در ساعت می باشد. فن اگزاست گلخانه دارای دو نمونه دمپر می باشد. دمپر به صورت اتوماتیک و دمپر به صورت گریز از مرکز.

 

دمپر اتوماتیک: با اعمال نیروی برق دمپر ها باز شده و به محض قطع جریان دمپر ها بسته خواهند شد.

مشخصات فن اگزاست گلخانه یا هواکش گلخانه

    فن اگزاست گلخانه دارای 6 پره از جنس استیل با ضخامت 1/2 میلیمتر با حداقل لرزش می باشد.

اتصالات فن اگزاست گلخانه از جنس فلز مس ضد زنگ بوده و در برابر استهلاک بسیار مقاوم می باشد.

دمپر های موجود در فن گلخانه ای اگزاست به ضخامت 0.8 میلی متر می باشد و میله های موجود در این فن جهت باز کردن دمپر ها به ضخامت 1.5 میلی متر و از جنس فولاد گالوانیزه می باشد.

دستگیره پلاستیکی موجود بر روی فن اگزاست گلخانه باعث سهولت در جابجایی می گردد.

دارای موتور با توان 2 اسب بخار و دور خروجی 1400 دور بر دقیقه می باشد.

دارای بلبرینگ از جنس مرغوب با عمر طولانی می باشد.

توری محفظه موجود بر روی فن اگزاست گلخانه از جنس استیل مرغوب و ضد زنگ می باشد و مانع از برخورد دست یا نفوذ حیوانات به فن گلخانه می شود.

طول پروانه فن اگزاست گلخانه 127 سانتی متر می باشد.

فن گلخانه در مناطق با رطوبت بالا مقاومت بالایی در برابر خوردگی قطعات دارد.

ساختار پره های استیل در فن 140 یا 100 یا 120 به شکل X است که باعث افزایش مقاومت و کاهش لرزش می شود.

کاهش استفاده از سم پاشی و سموم شیمیایی به علت رسیدن گلخانه به دمای مطلوب

فن 140گلخانه