دستگاه مه پاش گلخانه

با نگرانی در مورد استفاده از انرژی ، مصرف آب و تغییر آب و هوا ، افراد بیشتری به دنبال راه های بهتر و کارآمد تر برای خنک سازی در روزهای گرم تابستان گلخانه ها هستند. یکی از گزینه هایی که محبوبیت بیشتری پیدا کرده است ،مه پاش گلخانه است.

این نوع سیستم مه پاش معمولاً همان چیزی است که صاحبان گلخانه هنگام انتخاب نصب روی پاسیون یا درون گلخانه خود انتخاب می کنند. در حالی که نصب یک سیستم مه پاش پیچیده نیست و بیشتر افراد باتجربه می توانند آن را انجام دهند اما برای گلخانه های بزرگ نیز نیاز به افراد حرفه ای برای نصب است ، نصب این نوع مه پاش به برنامه ریزی قابل توجهی نیاز دارد تا اطمینان حاصل کنید که بهره وری سیستم خود را به حداکثر می رسانید و از اثرات خنک کننده بیشترین بهره را می برید. . اول ، ما واقعاً باید ببینیم که این نوع خنک کننده تبخیری چگونه کار می کند.

مه پاش گلخانه چگونه کار می کند:

وقتی مولکول های آب در هوا تبخیر می شوند ، آب از حالت مایع به حالت گاز در می آید. برای کمک به این فرآیند تغییر آب از یک مایع به یک گاز ، که به طور خودکار از هوای اطراف حاصل می شود ، مقدار مشخصی از انرژی یا گرما لازم است – بنابراین ، تبخیر و افزایش دمای محیط منطقه توسط مه ایجاد می شود.

این اساساً همان روشی است که بدن شما خود را خنک می کند. شما عرق می کنید ، عرق آن تبخیر می شود و دمای بدن شما کاهش می یابد. در صورت نصب و استفاده صحیح ، سیستم های خنک کننده مه بسته به راندمان سیستم مه ، رطوبت نسبی و دمای محیط ، دما را تا 30 درجه فارنهایت کاهش دهند.

چرا از مه پاش گلخانه استفاده می شود؟

مه پاش گلخانه برای رطوبت دادن به گلخانه هایی بکار می رود که دارای وسعت زیادی هستند، به شکل معمول فوگر گلخانه برای گلخانه هایی که به شکل صنعتی از گل ها مراقبت می کنند ضروری است، باید بدانید که آبیاری قطره ای در بین کشاورزان و باغداران بسیار مورد توجه قرار گرفته است، سیستم مه پاش گلخانه در اصل زیر مجموعه ای از آبیاری قطره ای است،در این نوع سیستم از شیلنگ کشی استفاده می شود، آبیاری به شکلی در سیستم مه پاش گلخانه انجام می شود که آب به صورت ذراتی کاملا ریز تمامی محیط گلخانه را فرا می گیرد و بر روی سطح گل ها و گلبرگ ها می نشیند. میزانآبی که پخش می شود کاملا با توجه به سیستم دستگاه مه پاش گلخانه مساوی و یکنواخت است. عملکرد یک مه پاش گلخانه در اصل برای رطوبت دهی و خنک کردن گلخانه های صنعتی و نیمه صنعتی است. کاهش دما در گلخانه توسط سیستم مه پاش گلخانه در حدود دمای کاهشی پایین 10 درجه است و هم چنین میزان رطوبت دهی با توجه به نوع گل و گیاه نیز مشخص می شود، تغییراتی که برای میزان رطوبت دهی در این سیستم انجام می گیرد در اصل به حجم الکتروپمپ بستگی دارد و البته نازل هایی نیز در سیستم مه پاش گلخانه وجود دارد که از 20 تا 70 میکرون حجم آنها تغییر پیدا می کند.

تجهیزات مه پاش گلخانه

  • نازل مه پاش گلخانه ای

دارای حجم 30 میکرون

– الکتروپمپ :

 بهترین نوع الکتروپمپ در ایران : الکتروپمپ برتولینی ایتالیا

– شیلنگ های فشار قوی

– پایه نازل و اتصالات مربوطه

– تابلو برق

– فیلترهای آب

نازل مه پاش گلخانه:

نازل مه پاش دارای دریچه هایی است که از درون انها آب بیرون می آید و محیط را کاملا آبیاری می کند. در اصل عملکرد نازل این است که با فشاری که بر روی دریچه هایی که در انتهای مه پاش قرار دارد می آورد آب را به سمت بالا حرکت می دهد و باعث می شود قطرات ریزی به صورت مه تمام محیط را فرا بگیرد. این قطرات از دریچه مه پاش گلخانه بیرون می آید که اندازه آنها به اندازه دریچه بستگی دارد. جنس این نوع دریچه به شکل معمول یا از استیل است و یا از جنس برنج است و هم چنین 20 تا 70 میکرون اندازه آن محسوب می شود. نازل دارای پیستون هایی در داخل خود هستند که فشار را تامین کرده و اینگونه دریچه ای که روی پیستون ها در مه پاش گلخانه وجود دارد با این نوع فشار کاملا باز می شود. نازل ها را باید همیشه چک کنید تا چکه نکنند و به طور معمول اگر این نوع نازل ها از جنس استیل باشند دارای مقاومت و دوام بیشتری هستند.

الکتروپمپ در مه پاش گلخانه:

الکتروپمپ معمولا دارای دو نوع متفاوت بوده که یکی برای سیال و تولید برای هد است و دیگری برای سیال است، الکتروپمپ در مه پاش از یک نوعی است که به آن پیستونی گفته می شود. پمپ پیستونی معمولا در مه پاش فشار اصلی را وارد می کند تا قطرات آب بیشتر به سمت بیرون سرریز شوند.

شیلنگ فشار قوی:

شیلنگ فشار قوی برای این است که فشار وارد شده از سمت پیستون توسط شیلنگ تحمل شود و حداقل تا 20 بار می تواند این نوع شیلنگ قابل تحمل باشد. دو نوع شیلنگ فشار قوی وجود دارد.

  • هیدرولیکی
  • پلی آمیدی

این دو نوع شیلنگ دارای جنس های متفاوتی هستند و البته کارایی آنها یکی است و می توان برای سیستم مه پاش گلخانه استفاده شوند.

نکات مثبت سیستم های مه پاش

خنک کننده تبخیری به میزان قابل توجهی از نظر انرژی و آب کارآمد است. وقتی که در واقع فقط آب به هوا می زند، این هدر رفتن آب نیست؟ برای ایجاد 1 کیلووات برق با استفاده از گاز طبیعی تقریباً 25 گالن آب لازم است. یک سیستم تهویه مطبوع معمولی در هر ساعت 3-5 کیلووات برق مصرف می کند ، بنابراین در حدود 75 گالن آب برای اجرای تهویه هوا به مدت یک ساعت استفاده شده است. در مقابل ، یک پمپ آب کوچک در هر ساعت از 250 WATTS (بنابراین فقط در حدود 1/4 کیلووات) برق استفاده می کند. بنابراین برای کار اصلی که باید انجام دهد بسیار به صرفه است.

طراحی ، اجرا ، نصب و فروش قطعات سیستم مهپاش ( مه ساز یا میست ) با بهترین نازل مهپاش تایوانی برای مرغداری ، گاوداری ، گلخانه ، فضای سبز

شرکت گل سبز فرداد میثاق (با نام تجاری گل سبز میثاق) به عنوان عرضه کننده  مستقیم نازل مه پاش و تولید کننده سایر قطعات سیستم مه پاش با سابقه طولانی در اجرا و فروش تجهیزات و قطعات سیستم مهپاش (سیستم مه ساز ) ، آماده ارایه خدمات طراحی و اجرا یا فروش  سیستم مه پاش ( سیستم فوگر ) نازلی ( سیستم میست یا فوگر نازلی )  می باشد. سیستم مهپاش ( سیستم مه ساز ) یا ابر مصنوعی یا مه ساز برای خنک کردن مرغداری گوشتی ، گاوداری، پرورش قارچ ،گلخانه ، ویلا، آلاچیق ، استخر ، رستوران و سایر موارد کاربر دارد.  این شرکت کلیه تجهیزات و قطعات سیستم مه پاش اعم از نازل مهپاش ( نازل فوگر ) ضد چکه استیل یا سرامیکی تایوانی ، مغزی یا پایه نازل مه پاش ، انواع شیلنگ فشار قوی، تابلو رطوبت سنج دیجیتالی یا تایمر و سایر موارد را با مناسب ترین قیمت برای مشتریان خویش فراهم می آورد. می توانید اجزا و قطعات سیستم مه پاش یا سیستم های میست یا نازل مهپاش را به صورت جداگانه خریداری نمایید یا اینکه مراحل طراحی و اجرای سیستم مهپاش را به کارشناسان ما واگذار نمایید.
سیستم مه پاش سرد ( مه ساز ) با تولید مه سرد مرغداری گوشتی ، گاوداری ، گلخانه و هر جایی که مورد نظر شما باشد را خنک می کند . همینطور می توانید از سیستم مه پاش برای سم پاشی و پخش دارو و ضد عفونی نیز استفاده کنید. کاهش گرد و جاک در محیط های صنعتی ، ایجاد اتاق مه سرد در استخر و استفاده در بهاربند گاوداری از دیگر کاربردهای این سیستم می باشد. برای سفارش سیستم مه پاش یا قطعات سیستم مهپاش و نازل مه پاش ( نازل فوگر ) و همینطور اطلاع از هزینه و قیمت سیستم مه پاش ( سیستم مه ساز ) مرغداری یا گاوداری یا سیستم میست گلخانه با تجهیزات مربوط به سیستمهای مه پاش شامل :

نازلهای فوگر
دستگاه فوگ
کمپرسور هوای فشرده
برای تامین رطوبت در محیطهای خشک ونیز برای کاهش نسبی دما ، از سیستمهای مه پاش ( میست ) استفاده میشود . عملکرد این سیستمها بدین گونه است که ابتدا هوای فشرده به همراه آب از طریق لوله های فشار قوی به داخل گلخانه انتقال داده شده و توسط شیرهای برقی و طبق برنامه زمانبندی شده ای که توسط کامپیوتر این سیستم اعمال میشود از نازلهای پاشش ( فوگرها) به هوای داخل اسپری میگردد . این امر هم باعث تامین رطوبت شده و هم در اثر تبخیر آب اسپری شده ، دمای محیط کاهش می یابد.