021-66565060 09125753841

جهت ارتباط میتوانید با شماره تلفن ما در تماس باشید

آدرس

تهران – بلوار کشاورز – بین خیابان جمالزاده شمالی و کارگر شمالی – پلاک 342 – طبقه 5 – واحد 1۷

هیتر گلخانه

هیتر گلخانه، سازه ای است که جزء واجب ترین ملزومات به جهت راه اندازی انواع گلخانه ها می باشد. یعنی اگر کسی که به دنبال شروع فعالیت در زمینه راه اندازی گلخانه باشد، این سازه را باید در اولویت های لیست تهیه امکانات مورد نیاز گلخانه خود قرار دهد و توجه داشته باشد که مناسب ترین نوع آن را تهیه نماید.

برای احداث یک گلخانه ی استاندارد با بازدهی بالا و مطلوب نه تنها محل احداث و نوع ساختمان گلخانه مهم است، بلکه وجود انواع ملزومات و تجهیزات به ویژه هیتر گلخانه نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

هیتر گلخانه در واقع دستگاهی است که با استفاده از آن دمای محیط گلخانه گرم می شود. در حقیقت بخاری گلخانه نوعی بخاری گرمایشی است که صرفاً برای استفاده در انواع گلخانه ها توسط تولید کنندگان مخصوصی استفاده می شود.

هر شخصی که خواستار احداث یک گلخانه با بازدهی مطلوب است می بایست به طور حتم نمونه ی مناسبی از هیترهای گلخانه را تهیه نماید. چرا که گیاهان برای رشد و پرورش فقط به آب، نور و تغذیه نیاز ندارند. بلکه وجود گرما در محیط رشد نیز یکی از شرایط ضروری برای نمو مطلوب تمامی گیاهان می باشد.

گفتنی است که در تهیه و استفاده از هیترهای گلخانه بایستی به نکات بسیار زیادی توجه کنید. زیرا که این دستگاه های کاربردی دارای تنوع بسیار بالایی می باشند و هر کدام از آن ها متناسب با شرایط مجزا و خاصی تولید شده اند. برای مثال بعضی از گیاهان هستند که برای رشد و نمو خود نیازمند گرمای زیاد می باشند. در حالی که بعضی دیگر مستلزم دمای کمتری به جهت رشد مطلوب هستند.

اگر ادامه این متن را بخوانید می توانید با انواع هیترهای گلخانه و کاربردهای مختلف آن ها آشنا شوید تا در نتیجه آگاهانه ترین خرید ممکن را داشته باشید.

 

هیتر گلخانه

 

همچنین بخوانید: خرید هواکش گلخانه

 

برای گلخانه از چه سیستم هایی به عنوان سیستم گرمایشی می توان استفاده کرد؟

همانطور که گفتیم سیستم های گرمایشی در راندمان انواع گلخانه ها بسیار مهم و با اهمیت است. در لغت عموماً به انواع این سیستم های گرمایشی، هیتر گلخانه ای نیز گفته می شود. هیتر گلخانه ای همانند هر دستگاه دیگری دارای مدل ها و انواع گوناگونی می باشد. که هر کدام از آن ها از ویژگی های منحصر به فرد و مجزایی برخوردار هستند و مناسب برای استفاده در شرایط خاصی می باشند. خریدار برای تهیه بخاری گلخانه بایستی ابتدا انواع مختلف آن را بشناسد تا بتواند با توجه به اولویت بندی های خود و نوع گیاهی که می خواهد پرورش دهد، مناسب ترین انتخاب ممکن را داشته باشد.

در ادامه ی متن برخی از انواع هیترهای گلخانه ای را به همراه ویژگی های بارز هر کدام آورده ایم که مطمئناً دانستن آن ها کمک مطلوبی برای خریداران این دستگاه می باشد و خالی از لطف نیست:

 • هیتر گلخانه از نوع بخاری خانگی

برای استفاده از این هیترها بایستی گلخانه ی مورد نظر مجهز به دود کش و لوله کشی گاز باشد تا هیچ مشکلی به وجود نیاید. تهیه ی این هیترها با این که بهای تمام شده ی به مراتب کمتری دارد اما از کارایی چندان مطلوبی برخوردار نمی باشند. یعنی قادر به تولید گرمای استاندارد و مطلوبی نیستند.

 • هیترهای گلخانه ای از نوع جت هیتر گازوئیلی

این نوع از هیترها نیز به گونه ای طراحی و تولید شده اند که دود حاصل از فرایند گرمایشی خود را وارد فضای درونی محل می کنند. در نتیجه تاثیرات نامطلوبی بر رشد و نمو گیاهان خواهند گذاشت.

 • هیترهای گلخانه ای از نوع جت هیتر برقی

همان طور که از نام این هیتر گلخانه ای پیداست منبع تامین انرژی آن برق می باشد. از این رو هیچ نوع آلایندگی مضری برای محیط اطراف خود ندارد و کاملاً متناسب با محیط زیست می باشد. اما نکته ی حائز اهمیت در این نوع هیتر گلخانه مصرف برق بسیار بالایی است که دارد؛ گفتنیست خریدار به هنگام خرید آن نیز باید به برچسب نشان دهنده ی سطح برق مصرفی اش توجه داشته باشد و نمونه ای کم مصرف را انتخاب و خریداری نماید.

از دیگر نکات مهم در مورد این نوع هیتر گلخانه ای این است که بهتر می باشد از آن در گلخانه هایی با متراژ کوچک استفاده شود تا بازدهی مطلوبی داشته باشد.

 • هیترهای مخصوص گلخانه

حال در آخر نوبت به هیتر هایی می رسد که به طور ویژه و اختصاصی برای استفاده در انواع گلخانه ها تولید شده اند و دارای بهترین امکانات و ویژگی های مورد نیاز هر گلخانه ای می باشند. از آن جا که گرما در این هیتر ها بر اساس سیستم کوره گرم یا به عبارتی دیگر آتش درون تولید می شود، هیچ نوع آلایندگی مضری تولید نمی کند. اکثر کسانی که به طور تخصصی در زمینه ی پرورش انواع گیاه در گلخانه فعالیت می کنند از این نوع هیتر ها به عنوان سیستم گرمایشی گلخانه ی خود استفاده می نمایند‌.

 

هیتر گلخانه

 

بهترین هیتر گلخانه کدام است؟

با توجه به ویژگی هایی که در مورد انواع هیتر های گلخانه ای در تیتر قبل گفتیم، بهترین هیتر گلخانه، هیتری است که صرفاً مخصوص استفاده در انواع گلخانه ها طراحی و تولید شده است. زیرا این هیتر ها بر اساس فرمولی طراحی و تولید می شوند که دمای محیط گلخانه را به حد مطلوب خود می رسانند. تولیدکنندگان هیتر مخصوص گلخانه پارامتر های گوناگون و عدیده ای را در نظر می گیرند. تا بتوانند در نهایت دستگاهی با بهترین ویژگی های مورد نیاز گلخانه ها را تولید کنند.

البته لازم به ذکر است که بخاری گلخانه ای مخصوص، خود نیز دارای کیفیت ها و مدل های مختلفی می باشد. که در ادامه به بعضی از ویژگی ها و خصوصیات یک نمونه هیتر گلخانه ای باکیفیت و با راندمان بالا اشاره کرده ایم:

 • دارای بازدهی بالای ۸۰ درصد باشد.
 • مقاوم بودن جنس درون کوره ی هیتر گلخانه که می تواند استیل، فولاد و غیره باشد.
 • از قابلیت حمل آسانی برخوردار باشد.
 • بالا بودن کیفیت قسمتی که توسط آن سوخت به گرما تبدیل می شود و مشعل نام دارد.
 • مقاومت بالای بدنه ی هیتر مربوطه که عمدتاً از آلومینیوم و یا گالوانیزه است.
 • و بالا بودن کیفیت قسمت های دیگری از قبیل تابلوی برقی، سوپاپ اطمینان، جوشکاری و …

 

بخوانید: شرکت های گلخانه ساز

 

قیمت هیتر گلخانه به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل بسیاری وجود دارند که در تعیین قیمت هیتر گلخانه بسیار تاثیر گذار هستند، از جمله بارز ترین آن ها عبارت می باشند از:

 1. پارامتر های مد نظر برند تولید کننده
 2. کیفیت نهایی دستگاه
 3. میزان راندمان دستگاه
 4. روش خرید
 5. بود و نبود واسطه
 6. نوسانات اقتصادی حاکم بر کشور
 7. تورم های اقتصادی
 8. نوسانات نرخ ارز
 9. و موارد بسیار زیاد دیگر

 

هیتر گلخانه

 

آشنا شوید با: پد سلولزی

 

سخن آخر

هیتر گلخانه یکی از وسایل اساسی برای ایجاد و حفظ دمای مناسب در گلخانه‌ها می‌باشد. این دستگاه‌ها برای افزایش دما در گلخانه‌ها در فصل‌های سرد سال یا در شرایط آب و هوایی نامساعد استفاده می‌شوند. وظیفه اصلی هیتر گلخانه، حفظ دمای بهینه برای رشد گیاهان در تمام فصول سال است. با استفاده از هیتر، می‌توان دما را در محدوده مطلوبی که برای رشد گیاهان ضروری است، تنظیم کرد. انتخاب انواع مناسب هیتر می‌تواند به بهینه‌سازی مصرف انرژی و حفظ شرایط محیطی مناسب کمک کند.

Call Now Button