021-66565060 09125753841

جهت ارتباط میتوانید با شماره تلفن ما در تماس باشید

آدرس

تهران – بلوار کشاورز – بین خیابان جمالزاده شمالی و کارگر شمالی – پلاک 342 – طبقه 5 – واحد 1۷

کوکوپیت گلخانه| قیمت کوکوپیت

کوکوپیت چیست؟

کوکوپیت از الیاف نارگیل فشرده شده تهیه میشود وبه شکل مکعبهای فشرده ، قالب های کوچک ، تخته ای و یا صفحات گرد وارد میشود. این محصول به عنوان یک افزودنی به خاک بکاربرده میشود و با توجه به کمبود مواذ مغذی در ترکیب آن معمولا تنها  افزودنی برای رشد گیاه نیست.

طرز استفاده از کوکوپیت

طرز استفاده از کوکوپیت به این صورت است که بایستی آنها را باز کرده در معرض هوا قرار داد و به آن آب اضافه کرد. با اینکار ۱ کیلوگرم کوکوپیت خشک به تقریبا ۱۵ لیتر کوکوپیت مرطوب تبدیل میشود.

وقتی گیاه در کوکوپیت پرورش داده میشود بسته به نوع گیاه بایستی از مواد مغذی دیگری نیز استفاده کرد. کوکوپیت هایی که در کشورهای سریلانکا و هند تولید میشوند شامل مقدارقابل توجهی مواد مغذی از جمله پتاسیم میباشند.

بعضی از کوکوپیت ها به خوبی تجزیه نمیشوند و شروع به مصرف کردن نیتروژن موجود میکنند و در صورت کم بودن، برای مصرف نیتروژن با گیاه رقابت میکند .
کوکوپیت های نامرغوب شامل مقادیر زیادی EC ( نمک ) می باشند که قبل از مصرف باید شسته شوند.

خاک کوکوپیت برای چه گیاهانی استفاده می شود و موارد مصرف آن چیست؟

  • به عنوان جایگزین کود گیاهی.
  • به عنوان خاک مرغوب برای گلدان (قابل ترکیب با شن و کود گیاهی ).
  • برای رشد گیاه قارچ لازم و حیاتی است.
  • چون کوکوپیت یک جذب کننده خوب و قوی است میتوان از کوکوپیت خشک برای جذب روغن در زمین های لغزنده استفاده کرد.
  • به عنوان بستر در محل های نگهداری حیوانات برای جذب فضولات حیوانی جهت تمیز ماندن اینگونه محیط ها.
  • کوکوپیت اسیدی است و PH آن بین ۵٫۵ تا ۶٫۵ است .این PH برای برخی از گیاهان بالاست ولی اکثر گیاهان معروف از جمله توت فرنگی و گلهای شاخه بریده بسیار مناسب می باشد . کوکوپیت بسیار  آبدوست است و می تواند آب را جذب کرد حتی وقتی کاملا خشک است.

طراحی و اجرای گلخانه را با ما تجربه کنید

شرکت گل سبز فرداد میثاق (با نام تجاری گل سبز میثاق) با بهره گیری از تخصص و تجربه کارشناسان ایرانی ، اسپانیایی و هلندی بخش تولیدات گلخانه ای افتخار دارد با ارایه خدمات فنی و مهندسی به شرح زیر در خدمت تولید کنندکان و کشاورزان عزیز باشد.

اجرای کلید تحویل پروژه های تولید محصولات گلخانه ای شامل سبزی ها : خیار ، گوجه فرنگی و فلفل ، گیاهان زینتی : انواع گل های شاخه بریده رز، آنتوریوم ، ژربرا و .. و میوه ها: توت فرنگی.

طراحی، تجهیز و ساخت گلخانه در موارد آبیاری قطره ای ، سیستم های گرمایش گلخانه ، سیستم هیتر بخاری گلخانه. سرمایش گلخانه ، فن و پد گلخانه ، پرده های انرژی سیوینگ و کنترل انرژی گلخانه ، دستگاه های کنترل اقلیم و آبیاری و کلیه موارد درخواستی

واحد تحقیق و توسعه شرکت آماده ارایه خدمات فنی و مهندسی و نوآوری های جدید صنعت گلخانه ای درزمینه سازه و تجهیزات و مدیریت انواع محصولات گلخانه ای است.

شرکت گل سبز فرداد میثاق مجری انواع سازه و تجهیزات گرمایشی، سرمایشی، سیستم های آبیاری و تغذیه گیاهی، سایه انداز، توری های ضد حشره استاندارد و کنترل محیط و اقلیم ….ارایه می نماید.

برای خرید کوکوپیت و یا استعلام قیمت کوکوپیت می توانید با ما تماس بگیرید.

Call Now Button