021-66565060 09125753841

جهت ارتباط میتوانید با شماره تلفن ما در تماس باشید

آدرس

تهران – بلوار کشاورز – بین خیابان جمالزاده شمالی و کارگر شمالی – پلاک 342 – طبقه 5 – واحد 1۷

گلخانه تونلی

گلخانه تونلی ساختار متفاوتی نسبت به دیگر گلخانه های صنعتی دارد.برای  مثال گلخانه طرح اسپانیایی گلخانه ای است که از ارتفاع و عرض بیشتری نسبت به گلخانه ساز تونلی برخودار است.

با توجه به طراحی ساده گلخانه تونلی مخاطبین زیادی در جهان امروز دارد .طراحی گلخانه تک واحدی یا همان گلخانه تونلی بر اساس سه عنصر اصلی کمان . لوله های طولی و از همه مهمتر صلیب ساخته و طراحی میشود

سیستم منحصر بفرد این گلخانه های تونلی اتصال کمان ها به لوله های طولی سازه  گلخانه هست که به وسیله صلیب متصل و تقویت میشود و این بدین معناست که این صلبیب ها نامرئی هستند .

ایا می دانستید

این گلخانه ها با هزینه نسبتا پایین تری نسبت به دیگر گلخانه ها عرضه میشود .

طراحی گلخانه تونلی به شما اجازه میدهد ماشین الات کشاورزی را به راحتی در گلخانه حرکت دهید .

گلخانه تونلی در عرض 8- 9-10 متر طراحی میشود.

ارتفاع این گلخانه تونلی ببین 3 متر الی 3.5متر ادست.

فاصل بین کمان 2 متر-2.5 متر – 3 متر طراحی میشود.

حداکثر مقدارسطح را بدون از دست دادن زمین پوشش میدهد.

هر متر مربع تحت پوشش کشت قرار میگیرد.

شرایط پایدار و مقاوم در شرایط نامساعد آب و هوای مثل  برف و باد .

حفاظت از محیط زیست و تولید محصولات با کیفیت.

تنوع کشت در سالن های مختلف.

قیمت مناسب گلخانه تونلی نسبت به دیگر طرح های گلخانه ای .

وسعت کشت بیشتر با هزینه کمتر.

تولید محصولات مثل زعفران- الوئه ورا-گل های فصلی – گیاهان دارویی – کاکتوس –گیاهان  کوتاه قامت – حتی صیفی جات مثل خیار –گوجه –فلفل دلمه ای رنگی وغیره…

خانواده شما با داشتن این مدل گلخانه کم هزینه میتوانند جریان درامد را افزایش دهند چرا که تنوع زیادی از محصولات کشاورزی خود را میتوانند دراین مدل گلخانه پیشرس کنند بدین معنا که شما میتوانید نسبت به دیگر همکاران  محصولات خود را زودتر به بازارهای  محلی عرضه و بازار را  در دست بگیرید.

گلخانه تونلی این امکان برای شما فراهم میکنند در کنار مزارع بزرگ و کوچک خود گلخانه ای داشته باشید برای تولید محصولات با کیفیت و سالم توسط خود شما 

مزیت گلخانه تونلی:

کاملا پیش ساخت بوده.

نصب سریع .بدون جوشکاری .

قابلیت نصب تمامی سیستم ها مثل شید های سایه انداز و سیستم های گرمایشی هیتر  و سیستم سرمایشی  پدو فن و غیره…

قابلیت کنترل بیمارها و افات .

دریافت نور بیشتر در واحد سطح.

عملکرد فنی بی نظیر درهر شرایط اب و هوایی 

گلخانه تونلی (همچنین به عنوان گلخانه ، گلخانه حلقه ای ، یا تونل بلند گلخانه ای شناخته می شود) تونلی است که به طور معمول از فولاد ساخته شده و از پلی اتیلن پوشیده شده است ، معمولاً به شکل نیم دایره ، مربع یا شکل مستطیل نصب می شود. فضای داخلی گرم می شود زیرا تابش خورشیدی بر روی گیاهان ، خاک و سایر موارد داخل ساختمان تابیده می شود. هوای گرم شده توسط سطح داخلی ساختمان حفظ می شود. دما ، رطوبت و تهویه را می توان با تجهیزات ثابت شده در پلی تونل یا ساخت گلخانه تونلی با باز و بسته شدن دریچه های دستی کنترل می شود. از گلخانه تونلی عمدتا در مناطق معتدل به روش های مشابه گلخانه های شیشه ای و پوشش های ردیفی استفاده می شود. علاوه بر گرمایش خورشیدی غیرفعال که هر گلخانه تونلی فراهم می کند ، هرگونه تغییر گرمایش را می توان در گلخانه تونلی با توجه به تجهیزات مشخص شده انجام داد.

چرا از گلخانه تونلی استفاده می شود؟

از گلخانه تونلی می توان برای ایجاد درجه حرارت  / یا رطوبت بالاتر از آنچه در محیط موجود است استفاده کرد اما همچنین می توان محصولات را از گرمای شدید ، نور شدید خورشید ، باد ، تگرگ و امواج سرد محافظت کرد. این نوع گلخانه اجازه می دهد تا میوه ها و سبزیجات در مواقعی که معمولاً در خارج از فصل در نظر گرفته می شوند ، پرورش داده شوند. باغبانان ها معمولاً از گلخانه تونلی در هر فصلی بخصوص فصل سرما استفاده می کند. فراتر از اینکه می توان در هر نوع فصلی این نوع گلخانه استفاده شود ، در این نوع گلخانه محصولاتی کشت می شود که در برابر سرما مقاوم هستند حتی محصولاتی در مناطقی که مقاومت آنها به اندازه کافی برای زنده ماندن در فضای باز نیست ، نیز کشت خواهد شد.  افزایش دما فقط 5 تا 15 درجه سانتیگراد (9 تا 27 درجه فارنهایت) بالاتر از محیط بیرون را می توان در گلخانه تونلی ایجاد کرد، همراه با اینکه گیاهان را در برابر خشک شدن محافظت می کند، به جای اینکه  انواع گیاهان انتخاب شده بمیرند ، به آرامی درون گلخانه های تونلی به بهترین شکل رشد کنند. دمای درون این نوع گلخانه ها در اثر ایجاد یک میکرو اقلیم است که دمای یک مکان را در چندین منطقه مقاومت در نزدیکی خط استوا شبیه سازی می کند (و از باد نیز محافظت می کند).

اختلافات اقلیمی برای استفاده از گلخانه تونلی:

مناطق معتدل

از گلخانه تونلی عمدتا در مناطق معتدل به روش های مشابه گلخانه ها (پوشش های ردیفی) استفاده می شود. طراحی های مدرن به ماشین های کاشت و برداشت اجازه می دهد تا در داخل سازه ها حرکت کنند تا تولید خودکار شود. گلخانه تونلی تأثیر قابل توجهی در تولید توت فرنگی در انگلستان دارند. میوه های نرم دیگر مانند تمشک و توت سیاه نیز به همین روش کشت می شوند.

مناطق دیگر

در یک آب و هوای گرمسیری ، دما بیش از حد طبیعی در معرض افزایش است. در چنین مواردی از مه شکن / مه پاش برای کاهش دما استفاده می شود. مه پاش میزان رطوبت در گلخانه تونلی را افزایش نمی دهد زیرا قطرات تبخیر تقریباً بلافاصله تهویه می شوند تا هوای آزاد باز شوند.

گلخانه های تونلی پیشرفته حتی دارای سیستم های گرمایش فضا و همچنین سیستم های گرمایش خاک برای تصفیه خاک از ویروس های ناخواسته ، باکتری ها و موجودات دیگر هستند. همکاری اخیر هند و اسرائیل در غاروندا ، نزدیک کارنال ، نمونه ای عالی از کشاورزی گلخانه ای به صورت تونلی است که در یک کشور در حال توسعه انجام می شود.

مراحل:

 1. پایه 2×4 را با پیچ های 3 اینچی بهم ببندید.
 2. با استفاده از یک مته و سوراخ هایی به قطر 1 اینچ در داخل گوشه هر گوشه پایه 2×4 ایجاد کنید. دو سوراخ دیگر ، به طور مساوی ، در امتداد هر طرف بلند پایه 2×4 سوراخ کنید.
 3. به هر انتهای لوله های پی وی سی قطر 1 اینچ ، یک اتصال کاهش دهنده و یک قسمت کوتاه از لوله پی وی سی 1 اینچ وصل کنید. با آستر PVC و سیمان روی قطعات را بچسبانید.
 4. یک سر لوله PVC را به یکی از لوله های گالوانیزه متصل کنید. سپس PVC را خم کرده و انتهای دیگر آن را بر روی لوله گالوانیزه ای که از گوشه مقابل بیرون زده است ، بلغزانید.
 5. مرحله قبلی را تکرار کنید تا سه لوله PVC باقی مانده نصب شود.
 6. انتهای هر لوله PVC را با پایه های لوله فلزی U شکل به پایه 2×4 محکم کنید. براکت ها را با پیچ و واشر 1 اینچی وصل کنید.
 7. دو قاب درب مانند 2×4 بسازید ، سپس یک سر را به هر انتهای پایه 2×4 پیچ کنید.

8- بریس های مورب 2×4 را برش داده و به دو طرف هر دو درب نصب کنید.

 1. دو لوله بلند 2×4 برش دهید تا طول گلخانه را بپوشانید. انتهای تیرها را به درب پیچ کنید.
 2. دو درب از 2×2 های تحت فشار بسازید.
 3. درها را در چهار چوب درب قرار داده و هر کدام را به سه لولای 3 اینچی لبه دار وصل کنید.
 4. یک بلوک چوبی کوتاه به قاب درب پیچ کنید تا مانند یک قفل عمل کند.
 5. کل قاب لوله پی وی سی را با ورق پلاستیکی 4 میل بپوشانید.
 6. ورق های پلاستیکی را با منگنه های ¼ اینچی با فاصله 3 اینچ از هم جدا کنید.
 7. همچنین ، پلاستیک را به درهای درب و هر درب منگنه کنید.
 8. با استفاده از یک چاقو ورق پلاستیکی اطراف هر درب را برش دهید.

قیمت گلخانه تونلی:قیمت گلخانه تونلی با توجه به نوع تجهیزات استفاده شده و لوله های بکار رفته شده تعیین می شود، به صورتی که باید قیمت ابزار در بازار را گرفته و قطعا قیمت تجهیزات این نوع گلخانه ها با توجه به نوسانات بازار متغیر است بنابراین این نوع گلخانه ها دارای قیمت ساخت مشخصی نبوده و در هنگام ساخت با توجه به قیمت تجهیزات در بازار قیمت ساخت نیز مشخص می شود.

Call Now Button