021-66565060 09125753841

جهت ارتباط میتوانید با شماره تلفن ما در تماس باشید

آدرس

تهران – بلوار کشاورز – بین خیابان جمالزاده شمالی و کارگر شمالی – پلاک 342 – طبقه 5 – واحد 1۷

شرکت گل سبز فرداد میثاق (با نام تجاری گل سبز میثاق) به  عنوان یکی از سازندگان گلخانه و تولید کننده گلخانه مکانیزه با  24 سال سابقه در 30 شهر ایران و ساخت گلخانه در کشور امارات و فروشنده گلخانه هلندی- گلخانه پلاستیکی -گلخانه پلی کربنات-گلخانه شیشه ای

شرکت گل سبز فرداد میثاق دارای تائیدی ساخت گلخانه از سازمان جهانی فائو و سازنده گلخانه در ایران گلخانه طرح فائو  با بهترین قیمت اقدام به ساخت گلخانه نموده است.

*خرید و فروش گلخانه دست دوم

*فرستادن اکیپ ساخت گلخانه ب تمام نقاط

*َقیمت سازه گلخانه با هزینه مونتا‍ژ و نصب در محل  هر متر مربع متری ۰۰هزار تومان

گلخانه مدرن ساختاری با دیوارها و سقف است که عمدتا از مواد شفاف مانند شیشه ساخته شده است ، گیاهانی که نیاز به شرایط آب و هوایی دارند که باید در آن شرایط رشد کرده در این نوع گلخانه به خوبی رشد می کنند. ابعاد این سازه ها از سوله های کوچک گرفته تا ساختمان های در اندازه صنعتی است. گلخانه ای مینیاتوری به عنوان یک قاب سرد شناخته می شود. فضای داخلی گلخانه ای که در معرض نور خورشید است به طور قابل توجهی گرمتر از دمای خارجی می شود و از محتوای آن در هوای سرد محافظت می کند.

بسیاری از گلخانه های مدرن شیشه ای یا گلخانه های تجاری از امکانات پیشرفته تولید سبزیجات ، گلها یا میوه ها بهره می برند. گلخانه مدرن شیشه پر از تجهیزات مدرن شامل تاسیسات غربالگری ، گرمایش ، سرمایش ، روشنایی است و ممکن است توسط کامپیوتر کنترل شود تا شرایط رشد گیاه بهینه شود. سپس برای ارزیابی ریسک تولید قبل از کشت محصول خاص ، از روشهای مختلفی برای ارزیابی درجه بهینه بودن و نسبت برخی موارد گلخانه ها مانند دمای هوا ، رطوبت نسبی و فشار و بخار نیز مورد بررسی قرار گرفته می شود.ساخت گلخانه مدرن به چه مواردی نیاز دارد.

گلخانه مدرن و تهویه:

تهویه یکی از مهمترین اجزای یک گلخانه مدرن و موفق است. در صورت عدم تهویه مناسب ، گلخانه ها و گیاهان در حال رشد می توانند مستعد مشکلات زیادی شوند. اهداف اصلی تهویه تنظیم دما و رطوبت تا حد مطلوب و اطمینان از حرکت هوا و در نتیجه جلوگیری از تجمع عوامل بیماری زای گیاهی است. که شرایط هوای ساکن را ترجیح می دهند. تهویه همچنین تأمین هوای تازه برای فتوسنتز و تنفس گیاه را تضمین می کند و ممکن است گرده افشان های مهم را به محصول گلخانه ای دسترسی دهد. تهویه را می توان با استفاده از دریچه ها – که اغلب به طور خودکار از طریق رایانه کنترل می شود  و فن های چرخشی در یک گلخانه مکانیزه بکار برد.

سیستم گرمایشی و گلخانه مدرن:

گرمایش یا برق یکی از قابل توجه ترین هزینه ها برای بهره برداری از گلخانه مدرن در سراسر کره زمین ، به ویژه در مناطق سردسیر است. مشکل اصلی گرمایش گلخانه در مقابل ساختمانی که دارای دیوارهای مات است ، میزان گرمای از دست رفته از طریق پوشش گلخانه است. از آنجایی که این پوشش ها باید هوا را به درون ساختار فیلتر کنند ، برعکس نمی توانند عایق بندی خوبی داشته باشند. با توجه به پوششهای گلخانه ای پلاستیکی سنتی که ارزش R آنها در حدود 2 است ، بنابراین مقدار زیادی پول صرف جایگزینی دائمی گرمای از دست رفته می شود. در اکثر گلخانه ها ، در صورت نیاز به گرمای اضافی ، از کوره های گاز طبیعی یا برقی استفاده می شود.

روشهای گرمایش غیرفعال در گلخانه مکانیزه وجود دارد که با استفاده از ورودی کم انرژی به دنبال گرما هستند. انرژی خورشیدی می تواند از دوره فراوانی نسبی (زمان روز / تابستان) گرفته شود و برای تقویت دما در دوره های خنک تر (زمان شب / زمستان) آزاد شود. از گرماي حاصل از آن مي توان براي گرم كردن گلخانه ها نيز استفاده كرد ، به عنوان مثال قرار دادن قفس مرغ در داخل گلخانه ، گرماي توليد شده توسط مرغ ها را بازيافت مي كند كه در غير اين صورت هدر خواهد رفت.

گلخانه مدرن و سیستم خنک کننده:

خنک سازی معمولاً با گرم شدن پنجره ها در گلخانه هنگامی که برای هوای داخل آن گرم شود ، انجام می شود. این کار را می توان به صورت دستی یا به صورت خودکار انجام داد که در گلخانه پیشرفته به صورت خودکار انجام می شود. محرک های پنجره به دلیل اختلاف دما می توانند پنجره ها را باز کنند یا توسط کنترل کننده های الکترونیکی باز می شوند. از کنترل کننده های الکترونیکی اغلب برای کنترل دما استفاده می شود و عملکرد کوره را با شرایط تنظیم می کند. این می تواند به سادگی یک ترموستات اساسی باشد ، اما در عملیات گلخانه ای بزرگتر پیچیده تر است.

روشنایی در یک گلخانه مدرن:

در طول روز ، نور از طریق پنجره ها وارد گلخانه می شود و گیاهان از آن استفاده می کنند. بعضی از گلخانه ها همچنین به چراغ های رشد (غالباً چراغ های LED) مجهز هستند که در شب روشن می شوند تا میزان نوری که گیاهان می گیرند را افزایش دهند ، بدین وسیله عملکرد را با محصولات خاص افزایش می دهند.

غنی سازی دی اکسید کربن در گلخانه مدرن:

احتمال استفاده از غنی سازی دی اکسید کربن در کشت گلخانه ای برای افزایش رشد گیاه تقریباً 100 سال است که شناخته شده است. پس از توسعه تجهیزات برای غنی سازی دی اکسید کربن کنترل شده ، این روش در مقیاس گسترده ای در هلند اجرا شد. متابولیت های ثانویه ، به عنوان مثال ، گلیكوزیدهای قلبی در Digitalis lanata ، در مقادیر بیشتری با كشت گلخانه ای در دما افزایش یافته و با افزایش غلظت دی اکسید كربن تولید می شوند. غنی سازی دی اکسید کربن همچنین می تواند با کاهش کل جریان هوا مورد نیاز برای تأمین کربن مناسب برای رشد گیاه و در نتیجه کاهش مقدار آب از دست رفته در اثر تبخیر ، میزان آب گلخانه ای را با کسری قابل توجهی کاهش دهد.

گلخانه های تجاری و گلخانه  مکانیزه و مدرن اکنون اغلب در مجاورت تاسیسات مناسب صنعتی جهت منافع متقابل واقع شده اند. به عنوان مثال ، Cornerways Nursery در انگلیس از نظر استراتژیک در نزدیکی یک پالایشگاه بزرگ قند قرار گرفته است  ، هر دو گرما و CO2 را از پالایشگاه مصرف می کند که در غیر این صورت به جو منتقل می شود. این پالایشگاه میزان انتشار کربن خود را کاهش می دهد ، در حالی که از افزایش عملکرد گوجه فرنگی بهره می برد و نیازی به تأمین گرمایش گلخانه ای خود ندارد.

غنی سازی تنها در جایی انجام می شود که طبق قانون لیبیگ ، دی اکسید کربن به عامل محدود کننده تبدیل شده باشد. در یک گلخانه مدرن ، آبیاری ممکن است بی اهمیت باشد و خاکها به طور پیش فرض حاصلخیز باشند. در باغها و مزارع دارای کنترل کمتر ، افزایش سطح CO2 فقط تولید اولیه را تا حد تخلیه خاک افزایش می دهد  ، همانطور که ثابت می شود سطح اولیه CO2 در حال افزایش است. علاوه بر این ، آزمایشات آزمایشگاهی ، نمودارهای آزمایشی غنی سازی کربن هوا آزاد (FACE) ، اندازه گیری های صحرایی ، قابلیت تکرار را فراهم می کنند

Call Now Button