021-66565060 09125753841

جهت ارتباط میتوانید با شماره تلفن ما در تماس باشید

آدرس

تهران – بلوار کشاورز – بین خیابان جمالزاده شمالی و کارگر شمالی – پلاک 342 – طبقه 5 – واحد 1۷

فروش اتصالات گلخانه شرکت گل سبز فرداد میثاق این شرکت 40 مدل اتصالات گلخانه را تولید میکند از جمله سرستون گلخانه بست های لامپی گلخانه  این شرکت جهت فروش اتصالات گلخانه در تمامی شهر ها نمایندگی قبول میکند.

آشنایی با اتصالات گلخانه

با ازدیاد جمعیت جهان تقاضا برای غذا، میوه و سبزیجات نیز افزایش یافته است. اگرچه در دنیا مشکلاتی همچون کمبود غذا و  خشکسالی به عنوان عوامل تهدید کننده برای بقای انسان وجود دارد، اما در این راستا احداث گلخانه‌ها توانسته است با افزایش تولید و صرفه‌جویی در مصرف آب بخشی از نیازها را مرتفع کند. امروزه، می‌توان رد پای علم را در همه‌ی حوزه‌ها و حتی ساز و کار گلخانه‌ها نیز مشاهده کرد. وظیفه‌ی اصلی اتصالات گلخانه مقاوم سازی اسکلت گلخانه در برابر عوامل طبیعی و فیزیکی است.

گلخانه‌ها بر اساس مدل، نوع کاربری اعم از آموزشی، تحقیقاتی، تفریحی، صنعتی و نوع سازه متفاوت هستند. به طبع، بایستی از اتصالات گلخانه متناسب با نوع گلخانه‌ی مورد نظر استفاده کرد. از آن‌جا که مهمترین اجزاء یک ساختمان را پی، ستون، دیوار و … تشکیل می‌دهد؛ در گلخانه مهمترین اجزاء اسکلت و سازه است. اجزای اسکلت متشکل از قطعات ریز و درشت به صورت ثابت و متحرک وجود دارد. بنابراین توجه به جنس، کیفیت، ضخامت، اندازه و ابعاد اتصالات بسیار ضروری است. در واقع ساختار گلخانه بر پایه‌ی اتصالات گالوانیزه‌ی ‌گرم بنا شده است که بر روی آن پوشش نایلون یا شیشه قرار می‌گیرد. ارتباط بین قطعه‌ها و محل جای‌گیری آن‌ها بر عهده‌ی اتصالات گلخانه‌ است.

اتصالات گلخانهفروش اتصالات گلخانه

بست در اتصالات

بست مهمترین جزء در تکمیل سازه‌ و اتصالات گلخانه محسوب می‌شود. از کاربردهای بست می‌توان به اتصال و مهار لوله‌های به کار رفته در سازه گلخانه اشاره کرد. به عبارت دیگر، نقش اصلی بست‌ها محکم نگه داشتن اسکلت گلخانه است. بنابراین، کیفیت و ضخامت بست در دوام و عمر سازه تاثیرگذار است. بست همانند سایر اجزا در اندازه و ابعاد متفاوت بسته به نوع گلخانه تولید می‌شود. از انواع بست می‌توان سرستون، بست لامپی، بست زیر کمان، بست مهاربند، بست راک، بست اتصال دو لوله(چهار پیچ)، بست گونیا و بست تسمه‌ای و … را نام برد.

سرستون گلخانه

از اجزاء دیگر که کاربرد مهمی در سازه دارد می‌توان به ستون‌ها اشاره کرد. ستون‌های اصلی از پروفیل ساخته می‌شوند. تحمل وزن سازه، حفاظت در برابر شرایط نامساعد جوی مانند باد، برف و باران از وظایف اصلی ستون به شمار می‌آید. برای ساخت سازه ابتدا ستون‌ها را بر روی پایه‌ای مقاوم نصب می‌کنند. برای اتصال ستون با کمان، ناودانی و میان‌بند از بست سر ستون استفاده می‌شود. طراحی سرستون به گونه‌ای است که کمان، ستون، میان‌بند و ناودانی در محل خود ثابت می‌شوند بدون آن‌که فشاری بر یکدیگر وارد کنند.

سر ستون  گلخانه در دو مدل یک طرفه و دو طرفه وجود دارد. اگر ستون اصلی مابین دهانه‌ی گلخانه قرار گرفته باشد، برای اتصال آن با کمان از سرستون دو طرفه استفاده می‌شود. سرستون یک طرفه زمانی کاربرد دارد که ستون اصلی در دیواره‌ی کناری گلخانه باشد. به طور معمول، سرستون از جنس فولاد و گالوانیزه تولید می‌شود. اگرچه سر ستون در اندازه و ابعاد کوچک ساخته می‌شود، ولی نقش بسیار کاربردی در برپا نگه داشتن اتصالات گلخانه ایفا می‌کند. با این وجود، داشتن طراحی مناسب و استاندارد سرستون از نظر شکل و همچنین کیفیت بالا می‌تواند مقاومت بیشتری برای سازه فراهم کند.

بست سرستون گلخانه

بست لامپی گلخانه

یکی دیگر از اجزای سقف گلخانه کمان است. لوله‌ها را به صورت قوسی در سقف با کمک بست لامپی با یکدیگر متصل می‌کنند. از  طرفی این نوع بست برای مهار لوله‌ی آبیاری نیز کاربرد دارد.

بست لامپی گلخانه
بست لامپی گلخانه

پروفیل و انواع آن

از پروفیل  برای اتصالات گلخانه استفاده می‌شود. پروفیل گلخانه یکی از پرکاربردترین شکل‌های پروفیل است که در صنایع کشاورزی مصرف بالایی دارد. تنوع زیاد در این نوع پروفیل‌ها باعث افزایش کارآیی آن‌ها شده است. برای نمونه پروفیل یووی برای نصب پلی‌کربنات در سقف و دیواره‌ی گلخانه کاربرد دارد. از پروفیل ام یا اچ ترکیبی برای نصب نایلون بر روی سازه‌ی گلخانه استفاده می‌شود. اما راه ایمن‌تر استفاده از قفل نایلون یا پروفیل سی است. لاکینگ کانال یا پروفیل سی به طول ۵ یا ۶ متر است که به وسیله‌ی فنر روکش‌دار ثابت می‌شود. این نوع پروفیل را می‌توان برای نصب پلاستیک در محل قرارگیری ناودان و پنجره‌ها به کار گرفت. اندازه و ضخامت پروفیل بسته به کاربرد آن متغیر است.  برای مثال از پروفیل با ضخامت ۲ میلی‌متر برای ساخت سقف گلخانه و از ضخامت ۳ برای ستون‌ها استفاده می‌شود. پروفیل گلخانه از نظر وزن به سبک، نیمه سنگین و سنگین تقسیم می‌شود. در هنگام تهیه پروفیل بایستی به مساحت گلخانه و شرایط آب‌وهوایی منطقه توجه داشت.

راک وپینیون گلخانه

راک وپینیون گلخانه از قطعات مهم در اتصالات گلخانه است. عمل باز و بسته کردن پنجره‌های سقفی گلخانه جهت تهویه هوا بر عهده‌ی آن است. راک وپینیون متشکل از چرخ دنده، ریل، موتور گیربکس و لوله‌ی انتقال دهنده‌ی قدرت است. عمل باز و بسته شدن پنجره به صورت هوشمند و از طریق دستگاه اتوماسیون انجام می‌شود.

راک وپینیون گلخانه

مقاوم سازی اتصالات گلخانه

طراحی اتصالات به گونه‌ای است که در عین سبک بودن از استحکام بالایی نیز برخوردار باشد. طی فرایند گالوانیزاسیون پوششی از جنس روی به منظور مقاوم کردن اتصالات گلخانه بر روی آن‌ها کشیده می‌شود. زیرا اغلب این اتصالات از جنس فولاد ساخته می‌شوند و در تماس مستقیم با محیط بیرون و شرایط جوی قرار دارند. در نتیجه برای جلوگیری از زنگ زدگی، پوسیدگی و خوردگی اتصالات این فرآیند ضروری است. گالوانیزاسیون به روش‌های مختلفی همچون پوشش دهی مکانیزه، گالوانیزاسیون سرد، اسپری کردن، غوطه‌ور ساختن به صورت گالوانیزه‌ی گرم و رنگ کردن سازه با خاک فلز روی انجام می‌شود. اگرچه گالوانیزاسیون هزینه‌ها را در ابتدای امر افزایش می‌دهد، ولی  با مقاوم سازی و افزایش طول عمر لوله‌ها و اجزای فولادی اسکلت در درازمدت از صرف هزینه‌های مجدد برای احداث گلخانه پیشگیری می‌کند.

 

سخن پایانی

برای ساخت اسکلت بهتر است از اتصالات پیچ و مهره به جای جوش دادن استفاده شود. زیرا پوشش ضدزنگ حین جوش‌کاری از بین می‌رود و قسمت‌های حرارت دیده به مرور زمان دچار خوردگی و گاهی شکستگی نیز می‌شود. استفاده از اتصالات گلخانه مانند سرستون و انواع بست که قابلیت باز و بسته شدن با پیچ و مهره را دارند، در گلخانه‌هایی که قابل حمل هستند نیز می‌تواند بسیار کارآمد باشد. در هنگام برپا کردن سازه و اتصالات گلخانه توجه به اقلیم جغرافیایی منطقه از لحاظ وزش بادهای سهمگین، زلزله، رطوبت هوا، بارندگی و … ضروری است. زیرا اتصالات گالوانیزه در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم هستند.

فروش اتصالات گلخانه

Call Now Button